Ara bölmeli kızlık zarı ( septalı )

Kızlık zarı çeşitleri arasında ara bölmeli kızlık zarı yada diğer adı ise septal kızlık zarı, köprüsel kızlık zarı yaklaşık olarak %5 oranında rastlanır, bu çeşit bir himene sahip olmak gerek gecesinde kanama olmaması gibi bir risk oluşturur mu, septal kızlık zarları diğerlerine göre dahamı kolay bozulur, ara bölmeli kızlık zarı dikimi nasıl yapılır gibi aklınızı kurcalayan sorular varsa aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, tüm yorum ve sorular cep telefonu ekranıma düştüğü için birkaç dakika içinde yanıt yazabiliyorum :

DOKTORA SORU SOR     CEVAPLARI OKU

Ara bölmeli kızlık zarı dıştan bakıldığında büyük bir adet deliğinin ortasında enlemesine bir et parçası gibi görünür, çok hassas bir yapıya sahiptir zira sağlı sollu birkaç milimetre kalınlığında bağlantılarla ayakta durur, bu septal yapı herhangi bir yerinden koparsa gerdekte kızlık zarı kanaması büyük ölçüde riske girer. Özellikle cinsel sürtünme aktivitelerinde ara bölmeli kızlık zarı çeşidi daha kolay zarar görür ve kan gelir, bu durumda vajinaya hiç giriş olmadan bekaret bozulmuş olur, görüntü olarakta ortasından et parçası sarkan geniş adet delikli bir kızlık zarı izlenir.

Septal ( ara bölmeli ) kızlık zarı veya diğer diğer himen çeşitleri ile kızlık zarı bozulduktan sonra istediğiniz zaman yeniden dikilebilir, İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde kızlık zarı dikimi fiyatlarımızın ne kadar olduğunu öğrenmek için telefonla arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır ? Muayene ile ortaya çıkar ama kanana olması önemli bulgudur, kızlık zarı nasıl anlaşılır resimli olarak önceki sayfalarımızda bulabilirsiniz, kızlık zarı nerededir ? 2 cm kadar derindedir, kızlık zarı gerçek görünümü kişiden kişiye değişebilir, kızlık zarı kanaması ne kadar sürer ? Bazen birkaç saniye, bazende birkaç gün sürer, kızlık zarı rengi açık kırmızıdır, kızlık zarının bozulma belirtileri arasında kanama önemlidir, kızlık zarı hemen bozulur mu ? Evet.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi

Çentikli kızlık zarı kanar mı ?

Kızlık zarının saat 6 yönünde yırtılması